خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی در تهران
تور دبی
ویزای تایوان
خرید توتون توتون
شيوه قرائت نماز اسلام
اسلام
نوشته شده در تاريخ ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ توسط مرتضي | نظرات (0)

"قُلِ ادْعُوا اللَّهَ أَوِ ادْعُوا الرَّحْمَنَ أَيًّا مَا تَدْعُوا فَلَهُ الْأَسْمَاءُ الْحُسْنَى وَلَا تَجْهَرْ بِصَلَاتِكَ وَلَا تُخَافِتْ بِهَا وَابْتَغِ بَيْنَ ذَلِكَ سَبِيلًا" 
بگو « "الله" را بخوانيد يا "رحمان" را، هركدام را بخوانيد، (ذات پاكش يكي است؛ و) براي او بهترين نامهاست.» و نمازت را زياد بلند، يا خيلي آهسته نخوان؛ و در ميان آن دو، راهي (معتدل) را انتخاب كن. (سوره اسراء/آيه 110) 
بخش پاياني آيه 110 به گفت و گوي مشركان مكه درباره نماز پيامبر صلي الله عليه و آله و سلم اختصاص دارد و اينكه مي گفتند: او نماز خود را بلند مي خواند و ما را ناراحت مي كند؛اين چه عبادت و برنامه ايست؟! 
خداوند در اين آيه به پيامبر صلي الله عليه و آله و سلم دستور مي دهد: نمازت را نه زياد بلند و نه زياد آهسته؛ بلكه حد وسطي ميان اين دو انتخاب كن. اما حد اعتدال كدام است و «جهر» و «اخفات» كه از آن نهي شده چيست؟ جهر به معناي فرياد كشيدن و اخفات به معناي آهسته خواندن است؛ آنچنان كه خود انسان هم نشنود. 
از امام صادق عليه السلام در تفسير اين آيه روايت شده است: "جهر اين است كه زياد صدا را بلند نكني و اخفات آن است كه حتي خودت نشنوي. (نماز را) بين اين دو حالت بخوان."

 

 

 

منبع :   وبلاگ اذانگو

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]